Kto je Hámroš?

Ahojte kamaráti, volám sa Hámroš a som lesný škriatok z Horných Hámrov. Bývam v Peknom lese a spolu s mojimi novými zvieracími priateľmi učím detičky, aké dôležité je chrániť prírodu okolo nás a správať sa k nej s úctou a láskou. Milujem vysedávanie pri potôčiku, debatenie s kozičkami, či počúvanie pútavých príbehov našich včielok, ktoré nalietajú kilometre na ceste k výrobe chutného medíka. Veľmi rád však aj tancujem a vystrájam rozličné huncútstva ako všetky iné deti. Kedysi dávno som totiž aj ja bol úplne normálnym chlapcom, avšak nesprával som sa pekne k prírode a nevážil som si žiadne moje hračky. Za moje správanie ma na lesného škriatka zakliala múdra žabka Stefi z Kľakovského potoka. Od tej doby sme ozajstní kamaráti a môžeme detičkám hovoriť o tom, aké problémy má naša príroda s bezohľadnosťou ľudí. 

Veľmi sa teším na stretnutie s vami pri animáciách, workshopoch či táboroch. Vidíme sa u mňa doma – v Peknom lese.

Hámrošov letný tábor

Počas letných mesiacov ma môžete stretnúť v denných táboroch plných zážitkov, zábavy v prírode a nezabudnuteľného animačného programu. 

Cieľom tábora je odpútať deti od moderných technológií, priviesť ich von, do prírody, k zvieratkám a špinavým kolenám od rýpania sa v zemi.

Detičky sa v Peknom lese starajú o zvieratká, jazdia na koníkoch, opekajú, športujú v prírode ako praví indiáni, či spoznávajú význam ochrany životného prostredia s naším maskotom Hámrošom. Tábor je plný zábavy, tanca, smiechu a prírodných zážitkov, ktoré je možné zažiť len v Peknom lese.

Cena je 139€/5 dní a zahŕňa:

– raňajky, obed, olovrant,
– celodenný pitný režim
– starostlivosť o zvieratká
– jazdenie na koni
– ekovzdelávanie – každý deň iná téma
– kreatívne workshopy – výroba sirupu, pečenie pizze, výroba mydiel
– súťaže, vodné hry, preťahovanie lanom a iné
– diskotéka, detské kino, opekačka
– návštevy maskota Hámroša a nacvičovanie choreografie na jeho pesničku Hámroš z Pekného lesa

Tábor je určený pre deti od 4 do 12 rokov, pričom počet detí na turnuse je obmedzený.

Pre prihlásenie nás prosím kontaktujte na mail:

peknyles@gmail.sk

Prírodné workshopy, animácie a podujatia

Sledujte našu FB alebo IG stránku Pekný les, kde sa dozviete viac o našich pripravovaných aktivitách medzi prvými! Animačný program Pekného lesa je postavený na princípoch lásky k prírode i k sebe navzájom, so snahou odpútať detičky od mobilov a priviesť ich do prírody a medzi kamarátov. Ústrednou postavou aktivít je náš maskot Hámroš, ktorý učí detičky ako neznečisťovať ovzdušie, vodu či pôdu, ako pomáhať včielkam vysádzaním kvietkov a stromov a mnoho iného. Všetky tieto podujatia sú takisto zamerané na podporu rodinnej vzťahovej väzby a uchnovanie tradícií nášho regiónu.

Rodinné dni v Peknom lese – súťaže, hry, športové disciplíny, hrnčiarske kruhy, výroba z recyklovaných materiálov.

Život farmára – starostlivosť o zvieratká, prednáška o živote zvieratiek, vozenie na koníkoch, spracovanie mliečnych výrobkov.

Život včelára – nazretie do sklenených úľov, prednáška o živote včielky, tématické hry.

Zábavné podujatia mimo areálu Pekný les – ponúkame animačné služby aj na kultúrnych, alebo športových podujatiach, či festivaloch, kde sa predpokladá účasť detských návštevníkov. V našom stánku sa detičky zabavia, zahrajú, oddýchnu si a možno sa aj niečo naučia.

Ekovzdelávací program pre školy a škôlky

Aby sme Hámroša priblížili k čo najväčšiemu počtu detí, pracujeme na jeho eko šou pre prvý stupeň ZŠ a MŠ. Na túto aktivitu aktívne hľadáme financovanie a pracujeme na obsahovej stránke jednotlivých Hámrošových predstavení. Ak vás táto téma zaujala a chcete prispieť vašimi skúsenosťami, prípadne tieto krásne aktivity podporiť, môžete tak urobiť na uvedených kontaktoch. Budeme veľmi vďační.

Pre školy a škôlky plánujeme tieto programy:

Bylinkový ateliér – interaktívna prednáška o bylinkách, úlohy na ich rozpoznávanie, výroba vlastného mydla

Separovanie – téma triedenia odpadu, recyklovania a minimalizmu

Vodný deň – téma ochrany vodných zdrojov, šetrenia vody a kolobeh vody v prírode.

Náučný chodník a fotopoint

Rád Vás privítam na mojom vlastnom náučnom chodníku Spoznávaj les s Hámrošom, tu v Peknom lese, v Horných Hámroch. Už sa neviem dočkať, kedy vás ním prevediem. Môj náučný chodník je jedinečný a naozaj interaktívny. Neveríte? Na prechádzke chodníkom si zatočíte kolesom poznania drevín i zahráte pexeso. Spolu sa prejdeme potravinovým labyrintom a preskúmame aj, ako funguje život na veľkom strome. Trúfnete si uhádnuť, aké stopy zanecháva ktoré zvieratko? Môže to byť oveľa ťažšia úloha, ako by sa mohlo zdať! A celkom na záver sa nezabudnite odfotiť s krásnym výhľadom na ústie Kľakovskej doliny – to je tá, ktorú budete mať na vrchole rovno pred nosom.Verím, že si z dnešnej prechádzky odnesiete kopu nových a krásnych zážitkov a niekedy sa za mnou opäť vrátite. 

A prezradím vám aj jedno tajomstvo, ktoré vlastne vôbec tajomstvom nie je.

Aby bol váš zážitok z môjho chodníka ešte lepší, stiahnite si aplikáciu “Lesní svět”  a pomocou snímania QR kódov si pri objavovaní prírody užijete ešte viac zábavy!

Požičanie maskota

Hámroša je možné len zapožičať i na súkromné akcie, oslavy, teambuildingy, či do škôl a škôlok. Čím viac detičiek spozná Hámroša a jeho príbeh, tým lepšie pre prírodu.